736 266 226 info@okna-tanvald.cz

Menu

Údržba plastových oken

Návod na správnou údržbu Vašich plastových oken


S

Správná údržba je základem dlouhé životnosti a stálého vzhledu oken. Jak správně udržovat a čistit plastové profily Deceuninck? Jak často byste měli provádět servisní prohlídku okenních profilů a co všechno by měla obsahovat? Poradíme vám, jak na to. Nechte se inspirovat naším článkem a naučte se pečovat o svá okna.


Čištění oken

Materiál na oknech Deceuninck není náročný na údržbu a velice lehce se foto02sošetřuje. Na čištění rámu oken používejte prostředky běžné pro úklid v domácnosti, které se ředí vodou. Nejlépe je však použít prostředek DECO-CLEAN vyvinutý firmou Deceuninck pro tyto účely. Čistící prostředek DECO-CLEAN na plastová okna zakoupíte zakoupíte u nás. V žádném případě nesmíte okna čistit hrubými čistícími prostředky s obsahem abrazivních přísad, stejně tak je zakázáno používat různé drátěnky. Nikdy rámy nečistěte organickými rozpouštědly, ředidly, stejně tak louhem nebo kyselinami všech druhů.

Údržba oken

Deceuninck doporučuje následující pravidelnou údržbu, kterou je třeba provádět 1x za rok.

  • – přezkoušejte funkčnost a promažte jednou kapkou oleje do šicích stroju všechny pohyblivé části kování (označeno symbolem kapky přímo na kování)
  • – zkontrolujte odvodňovací kanálky a podle potřeby z nich odstraňte nečistoty
  • – zkontrolujte funkčnost kování a proveďte kontrolu úchytných šroubů a kování
  • – v případě potřeby nechte odborně seřídit od dodavatele výplní
  • – rámy z PVC nesmíte natírat. Nikdy nečistěte rámy nasucho

Dokument ke stažení: