736 266 226 info@okna-tanvald.cz

Menu

Sklo, okenní fólie

Bezpečnostní, protislunečné, berevné i designové okenní fólie


P

Pro zasklení našich výrobků používáme izolační sklo od renomované společnosti Pilkington, která zaručuje nejvyšší záruku kvality. Součástí standardní dodávky je izolační dvojsklo s PVC rámečkem. Ve složení 4-16TGI-4 (plněné Argonen) s koeficientem prostupu Ug = 1,1 W*m-2*K-1. Nabízíme též izolační dvojskla s Ug = 1,0 W*m-2*K-1. Pro nízkoenergetické a pasivní domy je naším standardem izolační trojsklo Pilkington s PVC rámečky ve složení 4-16TGI-4-14TGI-4 (2xArgon) s koeficientem prostupu Ug = 0,6 W*m-2*K-1 případně i s Ug =0,5 W*m-2*K-1Dále na přání nabízíme zasklení sklem: bezpečnostním, protislunečním, ornamentním, zvukově-izolačním, trojsklem. Nabízíme také široký výběr příček meziskelních, nalepovacích, křídlových.

Okenní fólie

Bezpečnostní okenní fólie jsou čiré polyesterové filmy, které jsou určené k zabezpečení skleněných ploch proti násilnému vniknutí. S tloušťkou 300 mikronů splňují pevnostní kategorii P1A a P2A dle normy EN ČSN 356, která stanový požadavky na sklo ve stavebnictví.

Ochranné a bezpečnostní fólie – Sklo nás doprovází na každém kroku doma, v práci či v obchodě. Sklo je velmi křehké a snadno se rozbije. Je velmi důležité zajistit skleněné plochy dříve, než dojde k nějakému zranění. Pomocí čirých polyesterových okenních fólií, můžeme velmi účinně eliminovat rizika, která mohou hrozit při poškození skleněné plochy nebo při pokusu o nežádoucí průnik skrze skleněnou plochu.

  • 100 mikronů – ideální pro skla v koupelně, interiérové příčky nebo dveře doma či v kanceláři
  • 175 mikronů – pro použití ve více frekventovaných prostorách (sportovní centra, obchodní centra…)
  • 300 mikronů – zabezpečení skleněných ploch proti násilnému vniknutí osob při kriminalitě a vandalismu

Protisluneční okenní fólie pomohou snížit teplotu v místnosti v letních měsících, zadržují 99% UV záření. V zimě snižují únik tepla skrze skleněnou plochu, snižují prostup solární energie až o 85%, zlepší vzhled budovy. Jsou v různým stupních ztmavení, Nereflexní fólie jsou určené na historické objekty a některé typy jsou určené na polykarbonát.

Reflexní okenní fólie díky svému zrcadlovému efektu zapříčiněnému mikrovrstvami kovových částic, znemožňují průhled do místností a mají nejvyšší účinnost odrazu sluneční energie. Nereflexní okenní fólie, u kterých je potlačená reflexe, mohou být použity na okna historických a památkově chráněných objektů.

Privátní, designové a barevné fólie jsou určeny k ochraně Vašeho soukromí. Zachovají  prostup viditelného světla, zpravidla imitují pískované sklo. Nabízejí velké množství vzorů a dekorů, zadrží 99% UV záření a barevné fólie vylepší design interiéru. Nemáte dostatek soukromí? Vytvořte si privátnost prostředí zneprůhledněním skleněné plochy pomocí okenní privátní fólie.